mikes grocery store sells a quart of milk for$1.09.at the rate how much would 1 and 3 4ths gallons of…

mikes grocery store sells a quart of milk for$1.09.at the rate how much would 1 and 3 4ths gallons of milk cost?
 
"Looking for a Similar Assignment? Order now and Get 10% Discount! Use Code "Newclient"